Instalacja LPG – jak wybrać

Decydując się na jazdę na coraz to bardziej popularnym autogazie powinniśmy wybrać instalacje odpowiednia do naszego samochodu. Możemy także zakupić już auto używane z instalacją gazowa. Jednakże jakie auta SA najczęściej sprzedawane ? te zużyte. Zatem można liczyć też na to, że sama instalacja gazowa jest zużyta. W efekcie będzie ona do demontażu, co najwyżej zostanie z niej sama butla.

Kupując auto bez instalacji, upewnij się czy do danego typu silnika będzie można owy system LPG zamontować. Rosnące zaawansowanie instalacji gazowych powoduje, że jest coraz mniej silników do których można by było wykonać montaż LPG.

Mamy auto – montujemy gaz. Jak wybrać instalację ? Najlepiej udać się w tym celu po poradę do fachowców, porównać ofertę dwóch, trzech serwisów LPG. Nie patrzmy tylko na cenę. Interesujmy się komponentami takich instalacji – sprawdźmy tez opinie o danym warsztacie na forum. Pamiętajmy, że instalacja LPG jest ingerencja w wiele elementów naszego samochodu. Profesjonalny montaż to podstawa.

Dobrze jest tez zadbać o elementy wizualne. W większości aut można zrobić tzw. Wlew we wlewie. Czyli wlew gazu zlokalizowany tuz przy wlewie benzyny. Dzięki temu wlew gazu wygląda estetycznie, a ponadto nie dostaje się do niego żaden bród. Ponadto sama butlę można umieścić we wnęce na kolo zapasowe. Nie tracimy dzięki temu powierzchni bagażnika. I ostatni wizualny element – czyli przełącznik gazu. Oferowane obecnie przyciski, m. In. Firmy BRC prezentuje się bardzo dobrze, idealnie wtapia się w otoczenie deski rozdzielczej i ładnie komponuje się z innymi elementami we wnętrzu samochodu.