Tańszy auto gaz

Mimo zapewnień, iż auto gaz będzie drożał, odnotowujemy spadek jego ceny. Kiedy to w okresie wakacyjnym każde paliwo drożało, w tym roku widzieliśmy spadek ceny co na pewno nikogo nie zmartwiło. Zauważyć też można znaczący wzrost zużycia właśnie gazu LPG.

W związku z planowaną już dawno i wdrożoną podwyżką cen paliw, wielu kierowców deklarował przesiadkę do komunikacji miejskiej. Jednak wielu z nich (szczęśliwych posiadaczy aut z silnikami benzynowymi) zastosowało po prostu tańsze i alternatywne źródło zasilania swoich czterech kółek. Już w pierwszym półroczu Polacy kupili o 3% mniej benzyny niż w ubiegłym roku. A wzrost tankowanej ilości gazu świadczy tylko o jednym – niewiele osób skorzystało z komunikacji miejskiej, która swoją drogą też drożeje. Montujemy zatem instalacje LPG i jest to bardzo dobre posunięcie. Instalacja gazowa nie daje nam tylko oszczędności. Jest to także komfort podróży do pracy własnym samochodem.

Dieselowcy niestety nie mają powodów do radości. Ceny ropy wciąż utrzymują się na wysokim poziomie i raczej tak będzie. Widać to także po spadających cenach samochodów zasilanych ropą. Oczywiście w salonach dowiemy się, że jest to „wietrzenie magazynów” i przygotowanie miejsca na nową kolekcję aut 🙂

Ilość montowanych instalacji, ilość zużycia auto gazu w 2012 roku mówi tylko o jednym… że gaz będzie jeszcze bardzo długo najlepszym źródłem zasilania samochodu.