czyszczenie klimatyzacji

Snowflake(1)Podczas wizyty w naszym serwisie celem zamontowania instalacji gazowej można także wykonać wiele innych przydatnych prac przy aucie. Między innymi oferujemy odgrzybianie klimatyzacji. Czynność ta jest bardzo istotna, nie tylko w przypadku klimatyzacji samochodowej. Regularnie odgrzybiać powinno się także klimatyzację w domu oraz w biurze.

Odgrzybianie jest bardzo istotne nie tylko we względów technicznych – aby nasza klimatyzacja była zawsze sprawna, ale i też zdrowotnych. Nieczyszczona przez długi czas klimatyzacja jest źródłem bakterii i grzybów, które są przyczyną wielu chorób dróg oddechowych w okresie letnim, kiedy to z klimatyzacji korzystamy najczęściej.

Odgrzybiania dokonuje się poprzez ozonowanie. Ozon ma za zadanie utlenić, zabić i usunąć wszelkie bakterie, pyłki, pleśń oraz kurz. Dodatkowo ozonowanie usuwa nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji. Cały proces odgrzybiania trwa od 20 do 40 min. Metodę tę stosujemy we wszelkich systemach klimatyzacji sterowanych ręcznie lub elektronicznie (klimatronik), w autach z filtrem przeciwpyłowym lub bez filtra.